MČR noční a ČPŠ v Bukovince

Minulý víkend se  v okolí Bukovinky nedaleko Vyškova konal dvojzávod – MČR v nočním orientačním běhu a závod zařazený do Českého poháru štafet. Zdejší, zvláště na jaře, malebné lesy slibovaly pěkný orientační zážitek. Zástupci Severky Šumperk na startu pochopitelně nemohli chybět.

Pro MČR NOB pořadatelé ze Žabovřesk Brno připravili velmi náročné tratě, z nichž většina důkladně prozkoumala také prudký kamenitý svah Rakoveckého údolí. Ze našich závodníků se Jana umístila na 16. místě v kategorii D21, Gagarin byl 12. v juniorech, Víčko 17. a Vašík 25. v H21.

Pro zpestření ještě zmíním perličku z mého závodu. Před startem jsem ze srandy prohlašoval, že jsem přijel otestovat světlo před Tiomilou. Netušil jsem, jak blízko jsem byl od pravdy. Už v polovině závodu mi čelovka 3x zablikala a poté se nekompromisně přepnula do úsporného režimu. Orientační zážitek z Moravského krasu tak byl o to silnější.

nob.h21s                      cps.h21

Do štafetového závodu Severka postavila mužskou štafetu ve složení Vašík, Gagarin a Víčko. S tratí, ve které se střídaly technické zelené oblasti s rychlým čistým lesem, a s únavou z předchozího závodu se borci SSU poprali víc než dobře a připsali si první body do Českého poháru štafet. Zda budou tyto body stačit k postupu na MČR se však teprve ukáže.