ŽB Morava na Visalajích

Myslím, že kdo vyrazil na tyto závody, mohl být (pokud to v lese nezkazil) spokojen. Nádherné výhledy z centra na Lysou horu, hezké počasí, krásný terén a vcelku i povedené tratě byly hlavní plusy tohoto víkendu. Mezi mínusy lze zařadit fronty na pivo a trochu nedořešené centrum. Na vyhlášení jsem nebyl, tak nehodnotím. V sobotu se běžela klasika s docela velkým převýšením, les byl buď čistý nebo s borůvčím po kolena. Některým se na tratích tak líbílo, až si zaběhli ligu 100. Na bednu se dostali pouze Ivka v T a Pepa byl 3. v H70B.

Na neděli se ochladilo, zatáhlo, ale stále bylo bez deště, na krátkou trať ideální počasí. Tratě byly velmi rychlé, z 95% se vše odehrávalo v čistém lese, tudíž ideální pro rychlé běžce. Kontroly byly většinou na kupkách, různých údolíčkách a terasách. Na bednu tentokrát dosáhla Johanka (2. v D10N), Romča (3. v D16B) a Pepa (2. v H70B). Výsledky neděle.

A pokud by vás zajímaly místní názvy Visalaje, Hladovňa, Šajďanik nebo Zemřelov hledejte zde v mapě.