39. ročník VLACHOVKY

Hoši ze Severky to rozbalili hned po startu na tradičním šternberském krosu, Vlachovce. Zvítězil Vojta v novém traťovém rekordu. Trať 13,1km s převýšením 449m a  s přeskakováním dvou lesních závor zvládl za 48:40, to je průměr 3min43vteřin/km. O 8vteřin překonal 29let vousatý rekord trati, který držel Vašek Filip. Ten se nerad se svým rekordem loučil a po vyhlášení to s Vojtou řádně rozebral. Teď z naší běžecké historie zbývá překonat už jen rekord Jarmily Kratochvílové na 800m z roku 1983 z Mnichova. Na druhém místě v čase 50:39 doběhl Víčko a třetí skončil Honza Procházka z pražské Pragovky s časem 52:22. V mužích „A“ doběhl Vašek na 7.místě, v mužích „B“ Jirka Matoušek na 10. místě a v mužích „C“ Jurka skončil 9-tý, „hned“ za běžeckou legendou 80-tých let minulého století, Ivanem Uvízlem. Severka obsadila ještě kategorii ženy „C“, na 2.místě doběhla Ivka. Vydařený běh za pěkného počasí zakončila ochutnávka svatomartinského rybízáku. Neoficiální výsledky ZDE. Další foto z vyhlášení ZDE.

CIMG9761 CIMG9774 CIMG9779 CIMG9789

Ještě připomenutí a gratulace v letošním roce k již 11-tému dílu TADY JE VÍČKOVO. Stalo se 28.10. na krátké trati v Jesenci. Vítěz Víčko na stupních vítězů! Dodatečná gratulace k pěkné letošní tradici!