Podzim byl bohatý na výborné výsledky

Přináším krátké výsledkové ohlédnutí za podzimní sezonou, která byla pro Severku úspěšná. Body a umístění jsme sbírali na všech úrovních, oblastním žebříčkem počínaje a světovým pohárem konče.

9. a 10.9. – Český pohár a moravský B žebříček

Za zmínku stojí hlavně čtyři zástupci Severky v hlavní kategorii H21E, v sobotu na trati velmi poctivé klasiky v divočině na Ostravsku doběhl Vojta Král na 2. místě v čase 98 min., Martin Víčko Poklop byl 10. v čase 105 min., Marek Schuster 16. za 110 min. a Václav Král 30. v čase 127 min.

V béčkovém závodě byly tyto slušné výsledky: H70 Pepa Ostřanský 5., D50 Iveta Ostřanská 6.,D45 Zdenka 10.

V nedělním závodě na krátké trati to v elitní kategorii mužů vypadalo takto: 3. Vojtěch, 12. Marek, 19. Víčko, 37. Václav.

V klání béčkařů  Pepa 4.,Honza Kaprál v H18 6., Iveta 9.

Fotka uživatele O-News.cz.

16. a 17. 9. – Český pohár, dvoje štafety a jeden sprint

Malá výprava, o to větší výsledky. Sprint v Lázních Bělohrad v H21 E vyhrál Vojtěch, na 7. místo se vyhoupl Maroš a Víčko skončil 9.

Sobotní štafety dopadly pěkným 4. místem, v neděli naše štafeta vystoupila na stupínek nejvyšší.

16.9. – oblastní žebříček na Bunči

V prostoru historicky prvního orientačního závodu v Československu se běžel oblastní žebříček a Václav  si doběhl pro 2. místo v H21C.

23. a 24.9. Mistrovství ČR na klasické trati, Raspenava

Orientačně zajímavé a náročné terény, skvěle připravené závody a deštivé počasí, to bylo MČR. Naši štafetoví borci potvrdili výbornou formu a postoupili do finále A. Konečné pořadí v H21 A: Vojtěch 2. místo, Maroš 13. místo a Víčko 14. Ve veteránech ve       finále A běžela Zdenka, 11. místo D55, a Pepa 9. místo H70.

28.9. oblastní žebříček v Čechách po Kosířem, krátká trať a štafety

Pod Hanáckým Mont Blancem si Jáchym Seidenglanz doběhl pro 3. místo v H16C, Pepa byl 3. v H65C a tři naši eliťáci se seřadili na 4. (Maroš), 5. (Víčko) a 13. (Václav) místa v H21C. Tito tři borci také nastoupili do štafety H15-99 a zvítězili.

29.9. – 1.10. Světový pohár ve švýcarském Grindelwaldu

Skvělé Vojtěchovy výkony během celé sezony již byly popsány na jiných stránkách (O-news, ČSOS), tak na závěr ještě gratulace od celého klubu za    5. místo ve světovém poháru 2017

Toto umístění dosáhl i díky výborným výsledkům ve Švýcarsku, kam se sjela celá světová špička. Klasická trať 12. místo, middle 7. místo (i když závod měl rozběhnutý na medailovou pozici…)

7. a 8.10. Mistrovství ČR štafet a družstev

Škoda, že ten doběh nebyl delší…. i tak je 4. místo štafety H21 (Víčko, Maroš a Vojta) výborným a motivujícím umístěním. Hoši děkujem! Další štafety již bojovaly podle coubertinovského hesla: D135 (Zdenka, Iveta, Jana ) 12. místo, H105 (Václav, Luďa, Marek) 23. místo a MIX také doběhl důstojně se všemi správnými kontrolami (Honza, Jáchym, Daniela – štafetová premiéra)

V nedělních družstvech dospělých  Severka „obhajovala “ loňské 18. místo. Teambuilding a přípravu pojali členové družstva různě, ale všichni víceméně odpovědně. V neděli si někteří připomněli staré dobré časy Severky a startovali ve starých pyžamovitých dresech a pytlosonovitých kalhotách. Družstvo ve složení Maroš, Eliška, Vašek, Zdenka, Vojta, Jana a Víčko nakonec doběhlo na pěkném 17. místě. A v příštím roce je alespoň co zlepšovat!

rok 2017

Český pohár: 1. místo: Vojtěch Král; 15. místo Martin Poklop; 18. místo Marek Schuster

Český pohár štafet: 1. OK 99 Hradec Králové  2. SK Severka Šumperk 3. OK Lokomotiva Pardubice

Česká liga klubů: 9. místo SK Severka Šumperk