První jarní kufr, pohár i lyžování

První jarní víkend byl slovy klasika bohatý na O-akce. Na té našé Hané se běžel První jarní kufr a na hradeckých rovinách tradiční Jarní pohár, kde se poprvé představila dámská štafeta Severky v novém složení.

Jarní pohár začal pátečním nočním dobrodružstvím, kde se v dresu Severky uvedla Anička pěkným druhým místem v kategorii D21A. Hlavním závodem víkendu byl ale sobotní závod štafet ve kterém naše trio Eliška, Anička a Terka vybojovalo krásné šesté místo, což je zřejmě zatím nejlepší umístění naší ženské štafety. A vzhledem k předvedeným výkonům nových posil (obě děvčata vyhrála svůj úsek) se jistě můžeme těšit na ještě lepší umístění. Nedělní klasickou trať běžela Anička (páté místo v elitě) a Eliška (sedmnácté místo D21B).

Zahájení oblastní sezóny v Protivanově bylo také výsledkově úspěšné. Za třetí místo v H16 chválíme Jáchyma, tradičně se dařilo Pepovi, který vyhrál v nejstarší veteránské kategorii, a páté Ivetě. Honza K. už si v lese pobyl o něco déle.

(A první jarní lyžování na Paprsku vlastně taky nebylo špatné, jen to chtělo modrý klistr, nikoliv extra. Bude 12. května na Paprsku historicky první oblastí žebříček v LOB?)