Mistrovství Evropy, celostátní a moravské žebříčky a ještě Jesenická 100 !!!

Mistrovství Evropy mělo první závod – sprint a naši dva členové dosáhli nejlepších výsledků za českou reprezentaci. Vojta Král nezklamal a 7. místem potvrdil svoji pozici v nejlepší orienťácké společnosti, nováček na ME, Terka Jánošíková dosáhla na 19. místo.

Máme radost a držíme palce do dalších závodů, přece nemůžou ti Švýcaři doma vyhrát vše! Co takhle zopakovat husarský kousek naší štafety na MS ve Švýcarsku 2012?

Zdroj O-news;  na velkou bednu chyběl kousek

Fotka uživatele Czech orienteering team.

Jesenická 100

Zatímco naši rychlíci ve Švýcarsku napínají svoje síly na trati 15 minut, předseda Václav Král začal sportovní víkend již v pátek ve 23, 00 hod., kdy odstartoval již po několikáté na trať Jesenické stovky, aby ji po 11 hodinách a 48 minutách dokončil na 4. místě. Úctyhodný výkon!  více na: http://www.jesenickastovka.cz/

V neděli si Václav ještě zaběhl béčkový žebříček v Janovicích, zřejmě dobrý výklus po náročném výletu po našich kopcích.

Celostátní závody

Na áčkách v lesích poblíž Dobříše jsme také dali o  nás vědět. Skromná výprava Severky vybojovala 1. místo v nedělním závodě – M. Bořánek v H18 A, v sobotu potěšil Maroš Schuster 6. místem v H21 A. Nedělní klasika v H21 A byla stovková, časy na náročné trati dosahovaly této hranice (Maroš 95 min., Víčko 108 min.). V D21 B Eliška v sobotu brala 2. místo.

A co béčka v Janovicích?

Zbývající aktivní členové klubu vyrazili do terénů poblíž Rýmařova, aby si proběhli místa, která znají převážně z běžek. Příjemné shromaždiště s úžasnými výhledy na hřeben Jeseníků, ale silný studený vítr, který nám připomínal, že jsme na horách. Kousky hezkého lesa jsme si užili, v bažinách se částečně nevyznali, v sobotu jsme někteří přišli pozdě na start (byla to tzv. jičínská míle), ale přesto to byl takový hezký víkend. Mladí potěšili, Jáchym byl v sobotu 3. v H16B, Honza Kaprál v H18B dvakrát 4, Pepa O. si držel svůj standart, 1. a 2. místo.