Český pohár Hrabová

Celostátní závody jsme o uplynulém víkendu měli téměř co by vápencem dohodil. Český pohár, Žebříček A a moravská béčka pořádal Magnus Orienteering v Hrabové pod dohledem vitošovského vápencového velkolomu.

V lese nás čekal typický šumperský mix – porosty všech barev a stupňů průběžnosti, vrstevnice, sem tam (v neděli) i nějaká ta skála a spoustu erozních rýh, které využil hlavně stavitel sobotního mydla. Počasí během závodu přálo spíš koupání a opalování, takže především v neděli bylo hledání kontrol poměrně náročné.

Čemu ale počasí zrovna nepřálo, bylo vyhlášení výsledků. To sobotní bylo kvůli blížící se bouřce odloženo na neděli a i v neděli se podezřele mračilo. Počkat se ale vyplatilo – na bedně nejvíc zářila Terka Janošíková v D20A (soboto druhé místo, neděle první místo), Jáchym Seidenglanz v H16B byl sobotu druhý a Pepa Ostřanský téměř tradičně vyhrál oba dny kategorii H75B. Výborně běžel oba závody v mužské elitě i Víčko, který skončil jak v sobotu tak v neděli na sedmém místě. Naopak Vojta s Marošem se přesvědčili, že ne vždy se daří. Vojta byl v sobotu po 11 letech disk, navíc se zranil, a Maroš ze zdravotních důvodů také sobotní závod nedokončil. Alespoň tedy v neděli vypomohl Tašunkovi s komentováním – škoda jen, že většinu závodu nefungovaly mezičasy z lesa. Nedělní souboj Vašíka s českými reprezentantkami v kategorii H21A dopadl dobře pro obě strany – holky si to užily a předseda se ještě nemusí hlásit do věkově příslušných kategorií. Naše kompletní výsledky: sobota, neděle.