Vítej, zlatý hattricku!

Aneb slovy klasika shrnutý uplynulý víkend. Na O-Gala v Plzni byly vyhlášeny výsledky ankety o nejlepšího orientačního běžce roku 2018.

Nejlepším orientačním běžcem v roce 2018 byl (stejně jako loni a předloni) zvolen Vojta. Experti hlasující v anketě určitě ocenili výsledky mistrovství světa v Lotyšsku (11. místo ve sprintu, 13. místo na klasické trati, 14. místo na na krátké trati a pátá místa ve sprintových i mužských štafetách), mistrovství Evropy ve Švýcarsku (10. místo ve sprintu, 13. místo na krátké trati a čtvrtá místa ve štafetách), výsledky ve světovém poháru (1. místo v knock-outové premiéře, 4. místo na krátké trati v Norsku a páté místo v celkovém pořadí) a jistě i spoustu dalších.

Nejlepší juniorkou byla vyhlášena Terka. Z mistrovství světa juniorů si přivezla stříbro ze sprintu i štafet a bronz klasiky. Neztratila se ani v dospělé repre – startovala na mistrovství Evropy i světa a světových pohárech. Se smíšenou štafetou doběhla spolu s Vojtou na pátém místě na mistrovství světa a třetí ve svěťáku na Petříně. Na domácích závodech (mimo jiné) získala nejvíc individuálních medailí.

Obou vyhlášeným i jejich dalším reprezentačním kolegyním a kolegům přejeme příští sezónu minimálně stejně úspěšnou jako byla ta letošní.