Petr Horvát získal dva tituly Akademického mistra ČR v LOB

Český pohár pokračoval poslední lednový víkend v Krušných horách na Cínovci. V sobotu se na golfovém hřišti jelo Akademické MČR ve sprintu. Bylo lehce pod nulou a hustě sněžilo, projeté stopy od pořadatelů tedy bohužel moc neposloužily. Dost postupů se jezdilo rovně a velkou výhodu tak získali později startující. Petrovi se podařilo podat takřka optimální mapový výkon, vyhrál s přesvědčivým náskokem 1:50 na druhého Vojtěcha Matuše (VRB).

Večer byl na programu noční sprint s hromadným startem s volným pořadím kontrol. Nepočítal se do ČP, a tak startovní pole oproti dopoledni trochu prořídlo. Závodní prostor byl prakticky stejný jako dopoledne, jen stopy byly ještě více zapadané, neboť se k večeru zvedl vítr. Dlouho v závodě vedl Radek Laciga (SZP), v závěru se před něj nakonec dokázal dostat Petr a opět zvítězil (o 35 s).

V neděli byla na programu krátká trať, opět jako ČP i AMČR. Tentokrát se závodilo na německé straně, prostorem závodu byl biatlonový areál Altenberg. Sněžení ustalo, bylo kolem nuly. V husté síti rolbových stop a stop od lyžařů byly připraveny velmi zamotané tratě. Kvůli popadaným stromům bylo zakázané opouštět komunikace zakreslené v mapě. Petr se naštěstí nepostaral o žádné překvapení a dojel si pro vítězství. Druhý Radek Laciga ztratil 2:22 a na třetího (stříbrného akademika) Vojtěcha Matuše měl Petr náskok 3:21.

Text: Petr Horvát