Jarní sezona za námi, pěkných výsledků mnoho, zpráv málo …

tady je pokus o nápravu…

Poslední červnový víkend se konalo MČR v rogainingu. České středohoří a tropické teploty prověřily odolnost a vytrvalost účastníků. V hlavní kategorii mužů uplatnili zkušenosti a prokázali nejlepší formu Václav Král spolu s Mírou Seidlem. Takže také  předseda se už  letos může pochlubit titulem mistra. Fotogalerii najdete zde https://rogaining-2019.krk-litvinov.cz/cs/fotogalerie/

Na Českých akademických hrách 25. a 26.6. jsme měli jen jednu zástupkyni, Aničku Štičkovou, která přispěla ke sbírce mistrovských titulů, s přehledem vyhrála závod na krátké trati a ve sprintu byla čtvrtá, a to v konkurenci reprezentačních kolegyň. Foto ze závodů zde http://2019.ceskeakademickehry.cz/foto/26-6-orientacni-beh

MČR na krátké trati také nezůstalo bez titulu pro Severku, Vojta svůj výkon již mediálně ohodnotil. Svoje boje o pozice, případně tituly vedli i další. Osm a půl minuty za Vojtou si Maroš Schuster doběhl pro 25. místo. V kategorii žen Anička obsadila výborné 11. místo, Terka Janošíková tentokrát bojovala spíše se zdravím, ale přesto se umístila na 4. příčce v D20A. Další běželi solidně v nižších finále, Lenka Poklopová 2. v D21B, Vašek Král 11. v H21C. Víčkovi zdravotní potíže umožnily pouze chodit, proto finále D, Jáchym S. v H 18C sbíral cenné zkušenosti. Veteráni nezazářili, ale ostudu neudělali, Jana K. v D35A 8., Zdenka v D55 A 10., Iveta v D50B 6. a Jurka v H50B 6.

Miloš a Mára přicházejí na stupně.
Mistři.

Žebříček B Morava 15. a 16.6. ve Vranově u Brna v prostoru Babího lomu nabídl zajímavý terén, který jsme se pokusili zdolat, a to především v sobotu za velkého horka. Devítičlenná výprava tentokrát zatleskala pouze Pepovi Ostřanskému, který v H75 obsadil první respektive druhé místo.

Oblastní žebříček 8.6. se konal v dosti pro nás vzdáleném terénu až u Hrabyně, ale stál za to. Převážně listnatý les, zarostlý, s rýhami, prostě divočina. Z devíti účastníků Severky bylo 5 dětí, nejlépe z nich zaběhl Toník P., v H10C 6. místo. Na bedně se umístili Iveta a tentokrát i Jurka. Odpoledne jsme si dali ještě štafety, ve kterých jsme úspěšně uplatnili zkušenosti z individuálního závodu, Jurka, Vašek a Zdenka si stoupli na bedně na třetí příčku.

Žebříček B Morava 1. a 2.6. se konal na kouzelném místě v Otaslavicích, které nabídlo, nový terén, přírodní koupaliště a pořadatelé skvělé zázemí. Z výpravy 9 závodníků po oba dny stáli na bedně Ostřanští, hezké je, že se opět zúčastnily naděje, kluci Pánkovi, Matěj H. a Terezka V.

Ve stejném termínu, kdy  jsme si užívali pohodové závody na Moravě, se v Čechách konala mega akce celostátního charakteru s účastí téměř dvou tisíc závodníků. Malá výprava Severky uspěla, Terka Janošíková oba závody v D20A vyhrála, Vojta vyhrál prestižní sobotní náročnou klasiku a v neděli byl třetí. Víčko s Marošem ve stejné kategorii se snažili také ze všech sil, ale na výrazné umístění tentokrát nedosáhli. Fotky zde:http://obkotlarka.cz/zavody/za-a-zb-cechy-zapad-doksy/aktuality/fotografie

Oblastní žebříček v Horním Údolí 25.5. byl tradičně příjemný, ale v lese náročný. Čtrnáctičlenná výprava Severky přivezla 9 dětí, poprvé na opravdových závodech byla Natálka, její  premiéra dopadla dobře, 7. místo. Terezka, Toník, Ondra, Anička i Štěpán si taky s nástrahami tratí poradili. Na bedně tentokrát stáli Vašek v H21C, Jáchym v H18C a Jurka v H55C, všichni shodně na 3. stupínku.

MČR ve sprintu potěšilo jistě Vojtovi fanoušky, vítězství není nikdy předem dáno, další obhajoba potěšila. Maroš doběhl 20. a Víčko 26. ve velmi silné konkurenci. Dalším vítězstvím do sbírky přispěla Terka Janošíková v juniorské kategorii. V dámské elitě Anička dosprintovala 5. a Lenička 15. V nižších mužských rozbězích běžel i Vašek K. a Honza Panovec. Zdenka obsadila v D55 5. místo.

MČR sprintových štafet, druhé místo pro Severku. Krásná práce odvedená Aničkou Štičkovou, Terkou  Janošíkovou, Martinem Poklopem a Vojtou Králem.