SEVERKA zářila na EUOC

V minulém týdnu přicházely samé dobré zprávy o našich závodnících, kteří se zúčastnili prvního univerzitního mistrovství Evropy v orientačním běhu. Tentokrát se na poli univerzitních klání potkali běžci Tereza Janošíková a Marek Schuster a lyžař Petr Horvát. Bouzov, Mohelnice ,Velký Kosíř a Olomouc byla místa soutěžních klání.

Sprint, jehož jsem se zúčastnila jako jeden z několika diváků, měl finále převážně v mohelnickém sídlišti. Tratě stavěl náš Martin Poklop, závodníci byli spokojeni, jak se říká, vytěžil z prostoru maximum. A výsledky?

Ženy: 1. Tereza Janošíková, Univerzita Palackého  11:36  (2. Virag Weiler, HUN 11:48; 3. Laura Ramstein SUI 12:21)

Muži: 10. Marek Schuster 12:13 , Univerzita Palackého (ztráta 53 vteřin na vítěze, první tři místa obsadili švýcarští běžci z univerzity v Curychu), 15. Petr Horvát, VUT Brno 12:20

Middle přinesl zlatou radost v podobě prvních míst Terezy Janošíkové a Petra Horváta. V ženách Terka zvítězila o parník (2:20), v mužích Petr o menší parník (1:09) před opět útočícími švýcarskými studenty. Maroš doběhl důstojně na 25. pozici.

Sprint relay dávaly možnost startovat ve dvojicích mužů, žen či ve smíšené štafetě. Nám udělala radost mix štafeta Severky, která ve složení Terka a Maroš skvěle reprezentovala Univerzitu Palackého a zvítězila. O kolik? O 4 sekundy před studenty z Curychu a o 9 sekund před univerzitou z Budapešti. Petr Horvát běžel mužskou štafetu, která brala 5. místo. Všem blahopřejeme!