Sezóna LOB zahájena – Petr Horvát má první body do SP i bednu z ČP

LOBácká sezóna začala již koncem listopadu ve Finsku 1. kolem Světového poháru (závodilo se za polárním kruhem). Domácí závody odstartovaly o víkendu 16. a 17. prosince na německé straně Krušných hor. Sněhové podmínky byly v obou případech dobré a radost nám udělaly i výsledky našich LOBáků Petra a Hany Horvátových.

Prvními závody této sezony LOB bylo poslední listopadový týden 1. kolo Světového poháru. Závody se jely za polárním kruhem ve finském Äkäslompolu na svazích hory Ylläs. Sněhové podmínky byly v Laponsku parádní, před závody spadlo dost sněhu, dokonce vyšlo i počasí, když se na vzdory obavám vše odzávodilo v teplotním intervalu cca od -5 do -10 °C. Jedním ze čtyř českých reprezentantů na této akci byl náš Petr Horvát.

SP LOB Äkäslompolu – sprint

V pondělí 27. 11. se jel sprint, který nebyl nijak extra navigačně obtížný, rozhodovala zejména fyzička. Závodníci se museli vypořádat s několika volbami a pár měkčími čárkami. Petr obsadil vyrovnaným výkonem 27. místo. V úterý se jela krátká trať. Hustota stop byla opět hratelná, tratě nabídly řadu zajímavých voleb. Petr skončil na 23. místě. Čtvrteční klasická trať s hromadným startem (GPS tracking mužů) se jela na tři kola a bylo to na poctivých sto minut pro vítěze. Na tratích byly opět zajímavé volby, téměř vše se odehrávalo v čárkách. Petr po ne příliš povedeném začátku finišoval na 26. místě. Se 32 body patří Petrovi 26. místo v průběžném hodnocení SP. Druhé kolo se koná v únoru v Bulharsku a třetí – závěrečné kolo série se jede v březnu v USA.

SP LOB Äkäslompolu – middle

O víkendu po SP se ještě Petr zúčastnil (již v barvách SSU) závodů Ensilumen Rastit zařazených do WRE, které se jely v prostorech SP. Na atraktivitě jim to však neubralo, z hlediska voleb postupů byly snad i zajímavější než ty svěťáky. Na sobotní krátké trati byla konkurence stále silná, Petr po velké tříminutové chybě v úvodu obsadil 25. místo. Nedělní klasická trať se Petrovi skvěle podařila, s osobákem 1270 WRE bodů a skalpem mistra světa skončil na pěkném 9. místě.

Domácí sezonu otevíraly 16. a 17. 12. závody Českého poháru v německém Carlsfeldu, v Krušných horách. Závody to byly fyzicky dost náročné, navíc český tým je absolvoval na závěr týdenního soustředění. Navigačně patřily závody k těm jednodušším, avšak dost se rozhodovalo na volbách. O konkurenci v elitě nebyla nouze, kromě německých závodníků se zúčastnila i reprezentace Litvy. Petr Horvát obsadil v elitě na sobotní krátké trati 2. místo, na nedělní klasice dojel z Čechů nejlépe – na 3. místě. Hana Horvátová finišovala na krátké trati v ženské elitě na 5. místě, na klasice pak dojela osmá.

Text: Petr Horvát


Příprava Petra Horváta v sezóně 2017 byla podpořena z rozpočtu města Šumperk v rámci programu podpory výkonnostních sportovců.

Print Friendly, PDF & Email