Mistrovství ČR na klasické trati

Vrchol letošní sezóny – Mistrovství a Veteraniáda na klasické trati – je již za námi, ale jistě si zaslouží alespoň krátké ohlédnutí a zhodnocení.

Centrum závodu bylo v lyžařském areálu Kladky poblíž Konice, běhalo se v poměrně kopcovatém terénu Zábřežské vrchoviny, který až na malé výjimky ještě nebyl pro orienťák nikdy použit. Pořadatelé z SK Prostějov a KOB Konice slibovali „tradiční tvrdou kontinentální klasiku“, čehož jsme si užili dosyta, zejména v nedělním finále.

Sobotní kvalifikace dopadla podle očekávání, všichni naši favorité v hlavních kategoriích potvrdili papírové předpoklady a postoupili do áčkových finále – někteří s přehledem, někteří se štěstím. Do nedělních finále bohužel ze zdravotních důvodů nenastoupil Vojta ani Maroš, ujali se však role expertů na gps přenos a příležitostných komentátorů. A že bylo co komentovat! Mistrovské tituly si z Kladek odváželi Bořan z kategorie H18 a Terka z kategorie juniorek. V hlavní dámské kategorii běžela velmi dobře Anička, která doběhla osmá, a Lenička ukázala pěkným patnáctým místem neustále se lepšící formu. Víčko vybojoval v náročném mužském závodě (15,1 km/730 m převýšení) konečné sedmnácté místo.

Neztratili se ovšem ani další zástupci Severky. Pepa vybojoval v druhé nejstarší veteránské kategorii krásné třetí místo, Zdenka doběhla v pětapadesátkách sedmá, Iveta v padesátkách třináctá. Vašek skončil jedenáctý v mužském béčkovém finále. A ostatní si závod jistě užili 🙂

Na závěr už zbývá jen poděkovat našim závodníkům za předvedené výkony a pořadatelům za uspořádání důstojného mistrovství na klasické trati.

Print Friendly, PDF & Email