Finále Světového poháru – Vojta Králem knock-out sprintu

Nejvýznamnější orienťáckou akcí uplynulých dní bylo finále Světového poháru, které proběhlo od 4. do 7. října v Praze, na Valdštejně a Mladé Boleslavi. Tato akce skončila slovy klasika samými pozitivy. K těmto pozitivům přispěli i členové Severky – nejviditelněji ti v reprezentačních dresech (Vojta, Terka a Anička), někdo přiložil ruku k dílu v aréně, jiný na jednáních mapové komise IOF a ostatní aspoň mohutně fandili.

Vojta Králem [foto: Tomáš Bubela]
Čtvrteční závod knock-out (vyřazovacího) sprintu, který měl v programu SP premiéru, opanoval Vojta. Byl to pro něj už druhý vítězný závod ve Světovém poháru. Výborné výkony českých reprezentantů pokračovaly i v pátečních sprintových štafetách na Petříně. České áčko (Jana Knapová, Miloš Nykodým, Vojta a Terka) prolomilo smolná umístění na čtvrtých a pátých míst a finišovalo za Švýcarskem a Švédskem na třetím místě.

Teamwork [foto: Tomáš Bubela]
Výsledková fantazie pokračovala i v sobotním závodě na krátké trati – Miloš Nykodým zvítězil, Pavel Kubát byl čtvrtý a neztratil se (no výsledkově; v lese mezi pískovci možná trochu …) ani Vojta na osmém místě. V první desítce skončili i tři české reprezentantky – sedmá Denisa Kosová, osmá Vendula Horčičková a devátá Anička. Ve sprintovém finále v Mladé Boleslavi opět výborně běžela Terka a urvala desáté místo. Vojta po drobných chybkách a neoptimální volbě postupu skončil na čtrnáctém místě, což sice označil jako zklamaní, ale výsledné páté místo ve Světovém poháru mu jistě na pódiu na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi vykouzlilo úsměv na rtech (a nejen jemu).

Terka v cíli [foto: Tomáš Bubela]
Print Friendly, PDF & Email