Sezona LOB úspěšně zahájena na Šumavě

Nezvykle brzy, již o víkendu 11.–12. prosince, avšak za dobrých sněhových podmínek, se jely první závody ČP v lyžařském OB. Akci uspořádali Němci na německé straně Šumavy, v areálu pod Velkým Javorem, kde se např. v lednu pojede ME v biatlonu. Jelikož byly závody vypsány i jako rakouský pohár, německé mistrovství a závody světového rankingu, o konkurenci v elitních kategoriích nebyla nouze, dorazily poměřit síly i reprezentace Rakouska, Německa, Švýcarska a Rumunska. Severku v pánské elitě reprezentoval Petr Horvát.

V sobotním sprintu, kde se vítězný čas těsně nevešel pod 20 minut, obsadil Petr 2. místo se ztrátou 35 vteřin na Tobiase Habenichta z Rakouska, výborného lyžaře, který loni bral body v SP v běžeckém lyžování. Nedělní krátká trať se téměř celá odehrávala v malém a kopcovitém prostoru sprintu protkaném rolbovkami a tečkami. Byla výměna mapy, hodně kontrol, řadou míst se projíždělo v závodě několikrát. Muži se těsně nevešli pod 50 minut. Petr skončil opět díky vyrovnanému výkonu opět druhý za Tobiasem, tentokrát o 93 vteřin. V průběžném hodnocení Českého poháru po dvou z osmi závodů patří Petrovi suverénní první místo! (text a foto: P. Horvát)