Mistrovství Evropy v LOB začíná

NEW! Výborné výsledky Petra Horváta v individuálních disciplínách: 13. (sprint), 15. (middle), 17. (long), štafetové výsledky nám také udělaly radost: 5. místo štafety mužů, 8. místo sprintové štafety. Článek o ME čtěte tady: https://team.ski-o.cz/mistrovstvi-evropy-je-tady/    a další reporty jsou zde: https://www.ski-o.cz 

V sobotu zahajuje ME v LOB v bulharských Rodopech sprint, následují smíšené sprintové štafety a krátká trať (sledovat můžete na webu https://esoc-wmsoc2022.bg/). Po dni volna šampionát uzavře klasická trať s hromadným startem a štafety. Na startu nebude chybět Petr Horvát (snad v národním týmu nenastanou problémy s covidem), bude obhajovat dvě umístění v TOP20 z roku 2020. Pořadatelé hlásí dostatek sněhu, meteorologové dvouciferné minusové teploty.

Petr jel v rámci přípravy druhý lednový víkend dva závody norského poháru v Gåsbu (v roce 2014 se zde jel SP v LOB). Na sprintu obsadil 9. místo (+2:02) 73 vteřin za bronzem. Vyhrál úřadující mistr světa ve stíhacím závodě Audun Heimdal v čase 17:10 (výsledky). Na krátké trati Petr rovněž nestačil na nejlepší, se ztrátou 3:46 na úřadujícího mistra světa v této disciplíně Jorgena Baklida (33:09) uzavřel nejlepší desítku (výsledky). Síť stop Petr v následujících dvou dnech ještě využil ke kvalitním mapovým tréninkům.

V úterý 18. ledna se Petr zúčastnil akademického MČR v NMNM na 8,5 km bruslení, kde se ztrátou 83 vteřin na českého reprezentanta U23 v běhu na lyžích Tomáše Kalivodu (19:41) obsadil 5. místo. Na obhajobu bronzu mu chybělo 23 vteřin (výsledky).

Print Friendly, PDF & Email