Červnové výsledky

Mapové tréninky: Uskutečnilo se 5 mapových tréninků, tratě stavěli a kontroly roznášeli dobrovolníci z řad členů klubu, vše proběhlo bezvadně, účast vždy vysoká a atmosféra velmi příjemná 🙂 Pravidelně  se trénovalo i na dráze, proběhly 3 tréninky.

Mistrovství ČR na krátké trati  se konalo první červnový víkend v okolí Jablonce. V hlavních kategoriích jsme získali bronzovou medaili (Vojtěch Král H21) a umístění na velké bedně (Anička Štičková 5. v D21), celkově 21. se umístila v D21 Lenka Poklopová a 28. Martin Poklop v H21. Finále B se podařilo Emě Markové (1. místo), finále B běžel i Martin Melecký (24. H21). Další zúčastnění Václav Král, Eliška Zaoralová a Ondřej Pánek běželi finále C.

Oblastní žebříček jaro : V červnu se běžel OŽ v  Klepáčově (29 účastníků Severky) a v Horním Městě (14 závodníků Severky), jarní část OŽ byla uzavřena. V OŽ jsou celkově hodnoceny jen kategorie DH10 – DH20, Severka má za jaro hodnoceno 22 mladých závodníků 🙂 Nejlépe si v žebříčku vedli: Eliška Kopecká a Bára Michlová (v D10 4. a 6.), Ondra Ryszkowski (6. v H12), Matěj Heiser (6. v H14), Ondřej Pánek (5. v H16), Eliška Zaoralová (7. v D16). Žebříček B Morava  Luhačovické terény a velké horko prověřily 18. a 19.6. síly závodníků, potřebné body do B žebříčku získali Ondra Pánek a Eliška Zaoralová v dorosteneckých kategoriích.

Mistrovství světa 2022 v Dánsku, 26.6. – 30.6.

Letošní MS se konalo poprvé jen ve sprintových disciplínách, v českých barvách startovali dva závodníci Severky, Vojtěch Král a Tereza Janošíková. Sprintová štafeta se běžela ve městě Kolding, s centrem a doběhem na hradě (dost do kopce). Tereza běžela netradičně první úsek (doběhla 5.) a Vojtěch tradičně třetí (6. místo na úseku), další běžci štafety Tomáš Křivda a Jana Stehlíková dosáhli na svých úsecích 12. časů, což celkově stačilo jen na 10. místo. Z pohledu přímého účastníka je nutno říci, že všichni naši závodníci běželi jak nejlépe mohli 🙂  Knock out sprint (město Fredericia) se běžel dopoledne jako kvalifikace a odpoledne teprve jako opravdový k. o. sprint. Dopoledne oba běžci Severky postoupili bez problémů a my jako fanoušci jsme ocenili blízkost moře, zatímco se běžci připravovali na finále, vyzkoušeli jsme velmi osvěžující severské vody . Odpolední čtvrtfinále, semifinále a finále bylo situováno na malé náměstíčko s okolními úzkými uličkami. Doprava byla sice omezena, ale uprostřed arény semafor stále fungoval… Vlajky vlály, povzbuzovali jsme jak nejlépe jsme mohli. A byl to fofr! Čekali jsme, kdy konečně bude zařazena farstovaná metoda, ale nedočkali jsme se… Závod byl o úplně jiné taktice. Naši oba závodníci postoupili do semifinále. Terka, škoda upadnutí na startu a roztržení mapy, doběhla na 4. místě,  Vojtěch  (5. místo),  svůj rozběh odmapoval a vedl, ale drobné zaváhání využili běžci za ním k drtivému finiši. Závěrečný sprint ve městě Vejle bohužel neběžel Vojtěch kvůli nemoci, ale Terka nám udělala velkou radost 7. místem jen vteřinu za legendární Tove Alexandersson. V mužích se odehrál vzrušující příběh, když věčně čtvrtý Belgičan Yannick Michielis se ocitl opět na 4. místě, zklamání jeho i otce trenéra bylo obrovské, ale po diskvalifikaci třetího muže v pořadí a posunutí na medailovou pozici se mohli konečně radovat. Konec dobrý, všechno dobré!

Jak jsme opět fandili, nahoře aréna sprintových štafet, dole doběh kvalifikace k. o. sprintu (foto Jurka Valenta).

 

Print Friendly, PDF & Email