Prázdninový medailový ČERVENEC

Prázdniny nabízejí oblíbené vícedenní závody, kterých se zúčastnili i naši závodníci: Cena Střední Moravy (účast 11 x Severka) v terénech v okolí Žďárského potoka, hezká umístění dosáhli: Eliška Zaoralová 5. v D16B, Iveta Ostřanská a Josef 2. ve svých veteránských kategoriích, Lucie Šašinková 1. v D21B :-), Václav Král 5. v H21B. Na Czech O Tour v Jizerkách (3 závodníci Severky) běhala výborně Anička Štičková, 1. místo ve 3. etapě. Tradiční HSH Vysočina Cup běželo 12 členů Severky, J. Ostřanský 1. v H75, Iveta 4. v D55, Lenka Poklopová 2. v D21B 🙂 V Jizerkách se běžel i víkendový závod Loko Tour (3 x Severka), Anička Štičková 1. a 2. místo, k tréninku před ME využil závody i Vojtěch Král. Za hranice vyrazila skupina 4 běžců Severky na Sudety Cup, s centrem v lázních Polanica Zdroj, přivezli si zážitky z krásných terénů 🙂 Fotky a mapy na FB Sudety Cup 2022. Canadian Orienteering Championships běžela výborně v lesích v blízkosti Kimberley (BC) Lada Králová, D35 – 1. místo middle (viz foto), 2. místo long a sprint.

World Games (USA, Alabama, Birmingham), tzv. olympijské hry neolympijských sportů, běželi za ČR i dva běžci Severky, Tereza Janošíková a Vojtěch Král 🙂 Vojta neobhájil bronzovou medaili z minulých her, umístil se na 11. (sprint) a 13. místě (middle), Terka získala ve sprintu stříbrnou medaili :-), na middlu brala 9. místo. Oba naši běžci byli součástí sprintové štafety, která doběhla na 4. místě. 🙂 O účasti české repre čtěte zde: https://reprezentace.orientacnibeh.cz/novinky/cist/1275 Rozhovor s Terkou v ČT  můžete shlédnout zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/222411010100720/cast/924560/ Terce ze srdce blahopřejeme a všem děkujeme za výbornou reprezentaci!Může jít o obrázek 4 lidé