Leden 2023

Tréninky pokračují v úterý v atletickém tunelu od 17:30 hod. a ve středu v tělocvičně na Zámečku od 16:15 hod.

V úterý 3.1. vedl trénink v atletickém tunelu Vojtěch Král.

  

Co se bude v lednu konat: Štafety Krátký den 21. 1., přihlášky do 8.1., závod zimní ligy 14.1.  v Alojzově (pořádá PLU), přihl. do 11.1., workshop pro pořadatele 14.1. v Praze (přihl. do 8.1.), WMOC 2023 – první termín přihlášek do 10.1.

Sezona LOB by měla pokračovat závody MČR 14. a 15.1. v Krkonoších a 21. a 22.1. v Rakousku (ŽA) a SP v Ramsau. Jak se připravoval náš člen a reprezentant Petr Horvát si můžete přečíst v jeho zprávě:

Sezona LOB úspěšně zahájena v Tyrolsku.

Již druhý lednový týden se Petr Horvát postaví na start SP LOB v Ramsau am Dachstein (příští sezonu se zde koná MS). Příprava na ostrý start do sezony probíhá podle plánu – v listopadu Petr najížděl s českým týmem první kilometry na umělém sněhu v italském Livignu a v prosinci se vydal až za polární kruh do finského střediska Ylläs oživovat mapové rutiny. Osm dní tréninkových závodů a tréninků LOB nachystaných realizačním týmem finské reprezentace využili i Švédové, Estonci a Rakušané, takže o konkurenci nebyla nouze. Petrovi se dařilo na stíhacím závodě, dlouho držel bednu, bohužel však zkazil závěr a skončil osmý. Více informací z této expedice můžete najít na webu českého týmu https://team.ski-o.cz/ . Během tohoto tréninkového kempu proběhlo v Brně vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce VUT, ve které Petr zvítězil! O posledním adventním víkendu přišel ostrý test, dva závody světového rankingu v Seefeldu. Nasát rakouský styl pořádání závodů LOB dorazily i reprezentace Švýcarska, Německa, Maďarska a Rumunska. Na rakouském poháru ve sprintu dojel Petr třetí se ztrátou 17 vteřin, na mistrovství Rakouska na krátké trati skončil druhý se ztrátou 21 vteřin.

Print Friendly, PDF & Email