Září 2022 – shrnutí

Úspěšně  jsme uspořádali dvou oblastní žebříček jednotlivců a štafet 3. 9. na Dalimilově rozhledně, mládež běžela a dosáhla pěkných umístění v první desítce, na bednu se probojovala Barča Michlová (2. v D10C) a štafeta H14 (3. místo Tonda Pánek, Josef Turek, Matěj Heiser).

10. a 11. 9. jsme se zúčastnili velkých celostátních závodů v kopcích okolo Rusavy. Běžel se Žebříček B Morava a Žebříček A. V plné formě se ukázal Vojtěch Král, oba dny shodně obsadil 2. místo v H21E. Obzvláště sobotní klasika byla pro muže hodně náročná, Vojtěch absolvoval trať v čase 107:11 ( 2:06 za vítězem), další náš závodník Martin Melecký obsadil 19. místo v čase 132:00, Martin Poklop byl 22. v čase 133:57. Klobouk dolů! Ema Marková v D20A podala pěkné výkony, v sobotní klasice za čas 78:57 brala 7. místo, na nedělní krátké trati dosáhla na 10. místo. V B žebříčku se dařilo Elišce Zaoralové, v D16B 9. a 5. místo. Ostřanští zvítězili oba dny ve svých věkových kategoriích. Zúčastnilo se celkem 12 závodníků našeho klubu. Celkové pořadí B žebříčku: 7. E. Zaoralová D16B, 3. I. Ostřanská D55B, 2. Z. Králová D60B, 26. O. Pánek H16B, 10. J. Valenta H55B, 2. J. Ostřanský H75B.

Mistrovství ČR na klasické trati, 17. a 18. 9. Nový Bor: nestartoval Vojtěch Král kvůli nemoci, do finále A se dostala jen Ema Marková, v D20 obsadila pěkné 12. místo. Finále B běželi v H21 M. Poklop (3. místo) a M. Melecký (16. místo), J. Seidenglanz v H20 16. místo, J. Klíchová v D21 29. místo. V D16 běžely C finále E. Zaoralová a E. Richtrová, D finále Václav Král v H21.

Oblastní žebříček 17. 9. se konal ve Staré Vsi u Rýmařova. Zúčastnilo se 24 závodníků z klubu, při velké konkurenci 3 oblastí jsme neměli místa na bedně, ale několik pěkných pozic v první a druhé desítce. Závod se běžel v terénu z mistrovství světa v r. 2008, bažiny tam jsou pořád a přinesly nám silné zážitky.

24. – 25. 9. byly na pořadu dva závody Českého poháru štafet a závod Žebříčku A na sprintové trati ve Dvoře Králové nad Labem. Výsledky sprintu: D20A E. Marková 9., H21E Vojtěch Král 2. místo, M. Poklop 17., M. Melecký 33. V ženských štafetách D21 se letos potýkáme s nemocemi a jinými překážkami, proto startovala ucelená štafeta žen (ve složení dorostenka, juniorka, žena v očekávání) jen v sobotu (41. místo). Muži se do štafety H21 sešli v plné formě (Vojtěch Král, M. Poklop, M. Melecký), v sobotu byli 6. a v neděli dosáhli na 3. místo 🙂 Běžela i druhá štafeta H21 (dorostenec, junior, veterán), která také závod dokončila.