Profil klubu
SK Severka Šumperk se zaměřuje se na volnočasové sportovní aktivity v oblasti orientačních sportů, běžeckého lyžování, horských kol a také ultra trail. Členská základna zahrnuje přibližně 60 členů sahající od žáků přes dorost až po aktivní veterány, neboť sporty kterým se věnujeme se dají provozovat prakticky v každém věku. Hlavním sportovním odvětvím je orientační běh, kdy se členové oddílu účastní celé řady závodů v ČR i v zahraničí. V zimním období řada členů provozuje běžecké lyžování a aktivně se účastní jak lokálních, tak i mezinárodních závodů (Jizerská 50, Vasaloppet).

Klub je aktivním pořadatelem závodů. Pravidelně pořádá školní přebory a oblastní závody v orientačním běhu. Také má bohaté zkušenosti z pořádání pohárových závodů a závodů typu mistrovství republiky. V zimním období každoročně pořádáme Jesenický lyžařský maraton – JeLyMan, který je součástí seriálu Ski-Tour.

Název subjektu: SK Severka Šumperk
Zkratka klubu: SSU
Číslo klubu: 0914
Oblast: HA – Hanácká
Adresa sídla subjektu: Janáčkova 39, Šumperk, 787 01
Právní forma: spolek
Bankovní účet: 2201358868/2010 1904881319/0800
Počet členů: 85
Vedoucí klubu: Král Václav
Sekce: OB, LOB, MTBO
WWW: http://www.ssu.cz

Chci to taky zkusit
Orientační běh je určen zejména pro ty, kteří se chtějí (či by se chtěli) věnovat pohybu v přírodě mimo standardní cesty a zkusit dosud nepoznané. Nebo by chtěli aby jejich děti neseděly doma a hýbaly se ve zdravém prostředí. Začátky jsou vždy těžké, ale není se čeho bát. Tratě v OB jsou přizpůsobeny věku a schopnostem závodníků. Navíc jsou zde tréninky, na kterých si můžete pod dohledem zkušenějších základní dovednosti osvojit. Odměnou vám bude poznávání nových míst, kamarádů a zážitků.

Jméno: Zdenka KRÁLOVÁ
Adresa: Janáčkova 39, Šumperk, 787 01